Rehabilitacja wzroku

Sposób, który jest realizowany przez urządzenie "Ambliokor", zwany video - komputerowy auto-szkolenia (GCA). Jest on oparty na technologii uwarunkowanej reflex, która pozwala odzyskać kontrolę układu nerwowego dla procesów zachodzących w analizatorze wizualnej. 

Celem tej metody jest opracowanie naturalną zdolność mózgu do przywrócenia zniekształcenia obrazu na siatkówkę. Nawet w normalny obraz siatkówki jest bardzo wysokiej jakości. Ale mózg posiada zestaw odruchowych mechanizmów, dzięki którym obraz zostanie poprawiona: dlatego widzimy obiekty wyraźnie. nie może poradzić sobie z zadaniem, a tym samym zmniejsza się ostrość wzroku krótkowzroczności, nadwzroczności i innych stanów patologicznych jakości obrazu na siatkówce pogarsza się tak, że naturalne mechanizmy mózgowe. 

Zastosowanie PCA prowadzi do bardziej aktywnego zaangażowania naturalnych mechanizmów mózgu w procesie przywracania obrazu, co znacznie poprawia zdolność mózgu do odzyskania obrazu wideo.


Wskazania do rehabilitacji wzroku

  • Odzyskanie ostrości wzroku we wszystkich formach błędów refrakcji: krótkowzroczność, nadwzroczność i astygmatyzm. Szczególnie skuteczne instrumenty w ciężkich postaciach refrakcji u dzieci;
  • Leczenie wszystkich form niedowidzenie: strabismic, anisometropic, załamania, z niejasne i związane z zeza i niedowidzenia oczopląs, bez ograniczeń dotyczących stopnia zaawansowania choroby i wieku pacjenta;
  • Rehabilitacji pacjentów z organicznych form patologii (jaskry, zwyrodnienie siatkówki, zwyrodnienia nerwu wzrokowego). Zastosowanie urządzenia "Ambliokor" pozwala zachować funkcję wizualną na najwyższym możliwym poziomie dla tej choroby i zwiększyć rozmiar pola widzenia;
  • Wiek nadwzroczność powodu prezbiopii. Urządzenie pozwala na znaczne zmniejszenie szybkości spadku ostrości wzroku z wiekiem i stabilizacji optyczną na wysokim poziomie;
  • Urządzenie jest idealnym sposobem radzenia sobie z zmęczenie oczu, bóle głowy i spadkiem wydajności spowodowane przez zmęczenie wzroku. Krótkie powtarzane cykle leczenia są potężnym narzędziem w zapobieganiu chorób oczu przy wysokich obciążeniach oczu, zwłaszcza przy pracy z komputerem;
  • Korekta niezadowalających wyników chirurgii refrakcyjnej (laserowej i operacyjnego).

Skuteczność odzyskiwania ostrości wzroku w różnych form patologii w urządzeniu do obróbki "Ambliokor".

Widoczna skuteczność metody niechirurgiczne w większości obfitych form choroby, zwłaszcza w dzieciństwie i patologii organicznej.

Prowadzenie lekcji na temat "Ambliokor"

Zabieg jest całkowicie bezpieczny i ma charakter rodzaju gry, w oparciu o podświadomym pragnieniem ludzi dla przyjemności. Podczas codziennego powtarzania procedury (zwykle 20 sesji półgodzinnych), mózgu pacjenta stopniowo tworzy nowe połączenia odruchowe, co zapewnia wyższy poziom funkcji wizualnej (fig. 1)

Pacjent znajduje się przed ekranem (1), który jest pokazany na ekranu wideo. Pacjent (2) zapisuje elektroencefalogram (EEG) występu w korze wzrokowej mózgu (3). Sygnał EEG z - wzmacniacz jest przesyłany do urządzenia (4) do analizy biopotentials mózgu w czasie rzeczywistym. Komputer, wbudowane urządzenia stale obliczaniu całkowitej aktywności neuronów w wizualnych parametrów EEG kory i określa fazę wytrzymałości i osłabienie tej aktywności. W zależności od fazy aktywności neuronów wzrokowych oscylacje korowe, sterowanie komputerowe toczenie na ekranie telewizora, a gaszenie (rys. 2).

Elektroencefalogramu (EEG), rejestrowane przez projekcji wizualnych kory mózgu pacjenta. 

Fluktuacje fazy pobudliwość neuronów w korze wzrokowej, z analizy EEG pacjenta. 

Monitor jest włączany i wyłączany w zależności od wahań pobudliwości neuronów w korze wzrokowej mózgu pacjenta. 

A zatem, możliwość przeglądania interesujące folia lub brak takiej możliwości, w zależności od jakości korze wzrokowej mózgu pacjenta. Podczas codziennego powtarzania procedury (zwykle 20 sesje półgodzinne) mózgu pacjenta stopniowo tworzy nowe połączenia reflex, zapewnia wyższy poziom funkcji wzroku ze względu na stały wzrost (w niedowidzenie i nadwzroczności) lub spadek (na krótkowzroczność) pobudliwości neuronów w korze wzrokowej i optymalizacji ich parametrów receptywne pola.    

Zasada działania urządzenia "Ambliokor" 

Efekt opiera się na ciągłym spadku (do krótkowzrocznością) lub wzmocnienia (dalekowzroczność) poziomu pobudzenia neuronów układu wzrokowego mózgu. Osiąga się to poprzez utworzenie instrumentalnej odruchu warunkowego przez biologicznej motywacji techniki ze sprzężeniem zwrotnym. Zawieszonego elektroencefalogramu rejestracji pacjenta, jego prąd komputerową analizę i zarządzanie motywacyjnych bodźców w zależności od poziomu pobudzenia neuronów układu wzrokowego mózgu. Nowy stabilny system połączeń odruchowych utworzone po 15-20 sesjach. 

Zmiana ostrości wzroku u pacjentów z niedowidzenia przed i po placebo i wideo - urządzenie dźwiękowe komputer treningowy Ambliokor (Szkoła optometrii NSW Sydney). 

Cechy Ambliokor 

Gdy krótkowzroczność i astygmatyzm krótkowzroczny większa niż 85% pacjentów zwiększyła swój ostrość widzenia po 3 - 5 linii testu - tabela. Większość pacjentów z umiarkowaną i łagodną krótkowzroczności przestają nieustannie używać okularów. U pacjentów z ciężką krótkowzroczność korekcji optycznej na odległość wzroku jest zmniejszona o 2 - 3 dioptrii.

Stabilność oddziaływania zależy od rodzaju choroby i stopnia naruszenia ergonomii wizualnej w codziennym życiu, przy jednoczesnym przestrzeganiu podstawowych zasad regulujących obciążenie wizualny i stabilne formy krótkowzroczności prowadzić stały od kilku lat. 

Skuteczność leczenia pacjentów z nadwzroczności i nadwzroczności astygmatyzm - więcej niż 95% ( ... znaczna poprawa ostrości wzroku w pobliżu średni wzrost ostrości wzroku testowej linii 3-5 - przy stole wiek dalekowzroczności związanej z prezbiopii potrzebują kursy powtarzania zabiegów rocznie, aby utrzymać osiągnięty efekt.

  • Metody video - anger Management komputer charakteryzuje się: 
  • Brak ograniczeń dotyczących wieku (4 lata);
  • Maksymalny "szeroki zakres";
  • Wynik jest niewielki wpływ poziomu wyszkolenia personelu;

Procedura jest wygodna i tworzy pozytywną motywację u pacjentów.

Skuteczność urządzenia "Ambliokor" potwierdzona w wyniku wielu lat badań klinicznych w IRTC "mikrochirurgii oka" Rosja, Klinika Okulistyki map, Klinika Okulistyki Dziecięcej Akademii Petersburskiej, Szkoła Optometrii Uniwersytetu Nowej Południowej Walii (Sydney, Australia) i Politechniki w Cambridge (Wielka Brytania), okulistyczne klinika "excimerowego", "Nowa wizja", Międzynarodowe Centrum ochrony wielu czołowych klinik okulistycznych i regionalnych.Proponowanym instrumentem i realizowane nich technologię Viacom (ostrość wzroku poznawcza Modulation) jest unikalny w praktyce krajowej i międzynarodowej.

Zalety:

Instrument Nie ma przeciwwskazań i obowiązuje od 4 do 70; . Szczególnie skuteczne w ciężkich formach refrakcji u dzieci 

Reabilitatsiya pacjentów z chorobą organicznej pozwala na utrzymanie optyczną na najwyższym możliwym poziomie dla tej patologii, 

Recovers ostrość widzenia można prowadzić wielokrotnie, tak jak wiekiem pogorszenie funkcji wzrokowej.

Wskazania

Odzyskanie ostrości wzroku we wszystkich formach refrakcji. Leczenie wszystkich form niedowidzenie i zez związanych niedowidzenie oczopląs i bez ograniczeń na stopień ciężkości choroby i wieku pacjenta. Rehabilitacja pacjentów z patologii organicznej (zwyrodnienie siatkówki, zanik nerwu wzrokowego). Wiek nadwzroczność powodu prezbiopii. Korekta niezadowalających wyników chirurgii refrakcyjnej. Urządzenie jest idealnym narzędziem do zwalczania osłabienie widzenia.

Zasada działania

Obniżona ostrość wzroku jest prawie zawsze wiąże się z zaburzeniami w mózgu analizatora wzrokowego.

"Zadaniem kompleksu" Ambliokor ™ - 01-W "jest przezwyciężenie neurogenne mechanizmy patologii wizualnej i normalizacja bioelektrycznej aktywności wizualnych obszarach mózgu.

Pacjent jest w przedniej części ekranu monitora, w którym film jest wyświetlany. Nagrałelektroencefalogram (EEG) z rzutu kory wzrokowej mózgu (na rysunku po prawej - niebieska linia).

Za pomocą specjalnego analizy matematycznej obliczoną oscylacji wzbudzenia neuronów w korze wzrokowej, która charakteryzuje się poprawę jakości widzenia (poniżej - zieleń) lub spadek (czerwone strefy).

"Ekran monitora pokazano film jest w okresie do poprawy jakości (zieleń) i gaśnie, gdy stan analizatora wzrokowego, charakteryzuje się zmniejszeniem jakości (czerwona linia).

Normalne ludzkie motywacje - aby obejrzeć ciekawy film bez przerw. Dlatego mózg pacjenta jest podświadomie próbuje obejrzeć film bez przerwy, rekonstruuje pracę analizatora wzrokowego, utrzymując bardziej pozytywnie ocenia stan pobudliwości neuronów.

Podczas codziennego powtarzania procedury (zwykle 15-20 sesje półgodzinne) mózgu pacjenta stopniowo tworzy nowe połączenia odruchowe,  zapewniając wyższy poziom funkcji wzroku ze względu na stały wzrost (w niedowidzenie i nadwzroczności) lub spadek (na krótkowzroczność) pobudliwości neuronów kory wzrokowej. "

Zabieg jest całkowicie bezpieczny i nie ma przeciwwskazań.

Zalety

Kompleks "Ambliokor ™ - 01-W" jest szczególnie skuteczna w ciężkich form refrakcji u dzieci. Rehabilitacja pacjentów z chorobą organiczną pozwala zachować funkcję wizualną na najwyższym możliwym poziomie dla tej patologii. Odzyskiwanie ostrości widzenia można prowadzić wielokrotnie, tak jak wiekiem pogorszenie funkcji wzrokowej.

"Ambliokor ™ - 01 W" w połączeniu z innymi grupami (Luminescencyjne, magnetyczne, elektro stymulacji, etc.) dodatek powoduje dalszego zwiększenia ostrości 20 - 25%.