Terapia manualna kręgosłupa

Wstępem do tego zabiegu jest masaż wykonywany przez masażystę. Kiedy mięśnie są już dostatecznie rozgrzane, przystępuje on do korekcji stawów i kręgosłupa. Terapia manualna jest wskazana zwłaszcza przy występowaniu takich chorób kręgosłupa jak nerwobóle, rwa kulszowa czy też zmiany zwyrodnieniowe. A także stany wywołane przeciążeniem mięśni i stawów, urazy powypadkowe, drętwienie kończyn i palców, bóle głowy i migreny, stany napięcia i przemęczenia.

Problemy z kręgosłupem często są spowodowane niewłaściwym trybem życia. Paradoksalnie osoby cierpiące na takie kłopoty unikają na przykład aktywności fizycznej, podczas gdy to właśnie ona może wpłynąć korzystnie na naszą sylwetkę i samopoczucie.

Kłopoty z kręgosłupem są trudne do wykrycia, a leki oferowane na poprawę to jedynie krótkotrwały środek zaradczy. W takim przypadku najskuteczniejszym rozwiązaniem pozostaje interwencja lekarza i manualne działanie.

Zabiegi stosowane przez specjalistów od terapii manualnej pomagają zmniejszyć ból kręgosłupa. Przywracają prawidłowe funkcjonowanie wszystkich stawów i części kręgosłupa. Poprawiają krążenie krwi, rozluźniają mięśnie i korzystnie wpływają na przemianę materii.

Dużym plusem terapii manualnej jest natychmiastowa poprawa samopoczucia i ustąpienie męczącego bólu.