Hydrocolonoterapia

Hydrocolonoterapia to jedna z najnowocześniejszych metod stosowanych w medycynie. Jednocześnie jest to forma jednego  z najstarszych znanych zabiegów, zwanego lewatywą.

Hydrocolonoterapia polega na płukaniu jelita grubego. Proces ten odbywa się w obiegu zamkniętym.  Filtrowana i sterylizowana woda dostająca się przez odbyt opłukuje jelito grube (które jest najbardziej niedostępnym miejscem ludzkiego organizmu) i masuje ścianki okrężnicy, najdłuższego fragmentu jelita. To właśnie tam gromadzą się złogi z resztek pokarmowych. 

Lata nieaktywnego trybu życia oraz niewłaściwa dieta mogą wpłynąć na skażenie organizmu, które swój początek znajduje właśnie w jelicie.

Zabieg hydrokolonoterapii:

  • usuwa toksyny zalegające w jelicie grubym
  • wpływa na zmniejszenie otyłości brzusznej
  • przeciwdziała powstawaniu zaparć i wzdęć
  • wzmacnia i stymuluje lepszą pracę jelit

Zabieg hydrokolonoterapii jest bezbolesnym sposobem na oczyszczenie organizmu.

Irygacja jelita grubego wpływa na poprawę samopoczucia i zmniejsza ryzyko wystąpienia wielu niebezpiecznych chorób.

Hydrokolonoterapia to czysty zabieg prowadzony w maksymalnie wygodnych dla Pacjenta warunkach.

Dolegliwości, w których usunięciu pomaga terapia to:

  • zaparcia
  • biegunka
  • syndrom podrażnionego jelita
  • bóle głowy
  • artretyzm
  • wzdęcie
  • wydęcie brzucha
  • trądzik
  • egzema
  • nieprzyjemny oddech
  • alergie
  • astma
  • zmęczenie
  • stany depresyjne i ospałość

Czysta, prawidłowo pracująca okrężnica to klucz do utrzymania zdrowego organizmu.

Funkcje okrężnicy polegają na eliminowaniu odpadów, absorbowaniu substancji odżywczych, minerałów i wody pozostających w przewodzie pokarmowym i wprowadzaniu ich do krwioobiegu. Z czasem, z powodu kiepskiej diety, niewłaściwego łączenie pokarmów, używania narkotyków i alkoholu, braku ćwiczeń lub nieodpowiedniego stylu życia, okrężnica traci zdolność do właściwego eliminowania odpadów. Gdy się to wydarzy, okrężnica zaczyna się zapychać toksycznymi substancjami jak np.: gnijąca materia, obumarłe tkanki, śluz i pasożyty. Toksyny te mogą być uwalniane do krwioobiegu, powodując osłabienie całego organizmu i powstawanie chorób.

Hydrocolonoterapia może doprowadzić jelita do stanu bliskiego idealnemu, pobudzić odruchy i mięśnie okrężnicy przyczyniając się do powstawania ruchów jelit. Hydrocolonoterapia usuwa odpady i toksyny stwarzając środowisko, w którym pożyteczne bakterie mogą się rozwijać.

Zabieg Hydrocolonoterapii wpływa na utratę wagi bezpośrednio po zabiegu i powoduje uczucie lekkości (leczy i eliminuje występowanie częstych bólów głowy). Hydrocolonoterapia oczyszcza jelito grube i wpływa na odbudowę mikroflory. Zabieg Hydrocolonoterapii jest stosowany w profilaktyce raka okrężnicy.

Okrężnica odpowiada za prawidłowe wprowadzanie do obiegu krwi wody, substancji odżywczych i minerałów uzyskanych z absorpcji tych składników przez przewód pokarmowy. Okrężnica eliminuje także odpady powstałe w wyniku trawienia, dlatego jej prawidłowe działanie decyduje o kondycji całego organizmu. Niewłaściwa dieta, używki i brak aktywności fizycznej mogą wpłynąć na zanieczyszczenie okrężnicy przez pasożyty, obumarłą materię, śluz i martwe tkanki. Uwolnienie tych składników do krwi sprzyja powstawaniu chorób. Hydrocolonoterapia skutecznie oczyszcza organizm i pobudza okrężnicę do prawidłowego działania. Po zabiegu Hydrocolonoterapii w jelitach jest już miejsce tylko dla pożytecznych bakterii.

Najczęściej zadawane pytania

Co to jest Hydrocolonoterapia?
Jest to metoda bezbolesnego, bezstresowego, aktywnego płukania jelit ze wszystkich zanieczyszczeń, toksyn i kamieni kałowych.

Czy terapia jest bezpieczna?
Tak. Przeprowadzona przez doświadczonego, właściwie wyszkolonego i certyfikowanego terapeutę, używającego odpowiedniego sprzętu, jednorazowych wężyków i filtrowanej wody w czystym i higienicznym środowisku. Powinno się zasięgnąć porady u lekarza czy terapia jest wskazana.

Czy jest bolesna?
Nie. Niektórzy mogą odczuwać nieznaczny dyskomfort, taki jak np.: uczucie wzdęcia, skurczu lub nagłej potrzeby pójścia do toalety. Po zabiegu pacjenci opisują swój stan jako pełen energii.

Czy jest zagrożenie zarażenia bakteryjnego lub wirusowego?
Nie. Wyjałowione wężyki i wziernik używane są tylko raz i po terapii wyrzucane.

Ile sesji będę potrzebował?
W zależności od zdrowia i oczekiwanych rezultatów, ilość sesji określona będzie po odbyciu pierwszej.

Czy po terapii mogę iść do pracy?
Tak. Można robić wszystko to co normalnie robiłoby się po zwykłym wypróżnieniu.

Czy stracę pożyteczne bakterie?
Pożyteczne bakterie nie mogą się rozwijać w zanieczyszczonym środowisku, opanowanym przez szkodliwe bakterie i toksyny. Okrężnica musi być czysta, aby mogły się w niej rozwijać pożyteczne bakterie. Można jeść jogurt, kefir lub zażywać żywe kultury bakterii, aby uzupełnić pożyteczne bakterie po terapii.